• Fachowe doradztwo
  • 16 lat na rynku
  • Wysyłka jeszcze dziś
Kontakt 62 732-04-49 info@ted.net.pl
Menu Koszyk 0 Moje konto Szukaj

Switch TP-Link TL-SG2216 - 16 portów Gigabit + 2xSFP, zarządzalny

Dodatkowe zdjęcia

Kod produktu: TL-SG2216

W magazynie Na wyczerpaniu1 szt.

Producent: TP-Link

Cena:

425,00 zł brutto

345,53 zł netto

Koszty wysyłki: od 13,00 zł

Zamawiam

szt.

Zamów przez telefon

62 732 04 49
691 099 789

pn-pt: 9.00 - 18.00

Mam pytanie

Opis produktu

Wyróżnione funkcje:

  • Gigabitowe porty zapewniają pełną prędkość transmisji danych
  • Rozbudowane funkcje zabezpieczające ruch sieciowy, w tym obsługa VLAN 802.1Q, Port Security oraz Storm control umożliwiają skuteczne zabezpieczenie sieci lokalnej.
  • Możliwość zoptymalizowania transmisji głosowych oraz wideo dzięki funkcjom QoS (L2/L3/L4) oraz IGMP snooping.
  • Zarządzanie z wiersza poleceń oraz poprzez przeglądarkę internetową, obsługa SNMP oraz RMON umożlwiają wygodne zarządzanie urządzeniem.

Zastosowanie produktu

Gigabitowy przełącznik Smart TL-SG2216 firmy TP-LINK wyposażony jest w 16 gigabitowych portów RJ45 oraz 2 sloty combo SFP. Urządzenie zapewnia dużą wydajność przesyłania danych, zaawansowane funkcje zabezpieczeń oraz QoS oraz rozbudowane funkcje zarządzania ruchem w warstwie drugiej.

Przełącznik TL-SG2216 jest ekonomicznym rozwiązaniem przeznaczonym dla małych i średnich firm. Posiada użyteczne funkcje zabezpieczające. Funkcja Storm control chroni przed występowaniem zjawiska burzy rozgłoszeniowej pakietów Broadcast, Multicast oraz Unicast. Funkcja QoS (Quality of Service) dla warstw 2 do 4 zapewnia rozszerzone możliwości optymalizowania transmisji danych. Ponadto możliwość łatwego zarządzania poprzez przeglądarkę internetową, wiersz poleceń, oraz obsługa protokołów SNMP i RMON umożliwia szybką konfigurację i ograniczenie przestojów. Przełącznik TL-SG2216 stanowi idealne rozwiązanie dla grup roboczych i działów poszukujących ekonomicznych, szybkich przełączników brzegowych.

Zaawansowane funkcje QoS

Aby umożliwić jednoczesne płynne transmisje danych, głosowe oraz wideo, przełącznik wyposażony jest w rozbudowane funkcje QoS. W celu zapewnienia płynności przesyłania danych administrator może ustalić priorytety transmisji danych w oparciu o priorytet portów, protokoły 802.1P oraz DSCP.

Liczne funkcje konfiguracyjne warstwy drugiej

W celu zwiekszenia ilości możliwych zastosowań przełączniki TL-SG2216 wyposażone są w szereg funkcji zarządzania ruchem w warstwie drugiej, obejmujący obsługę VLAN 802.1Q, izolację portów, mirroring portów, STP/RSTP/MSTP, agregację portów oraz funkcję kontroli przepływu 802.3x. Dodatkowo wyposażony jest w liczne funkcje konserwacyjne, takie jak wykrywanie połączeń loop back, diagnostyka kabli oraz IGMP snooping. Funkcja IGMP snooping umożliwia inteligentne przesyłanie transmisji strumieniowych multicast tylko do określonych subskrybentów, a funkcje IGMP throttling oraz IGMP filtering skutecznie ograniczają dostęp do transmisji multicast dla niepowołanych użytkowników.

Rozbudowane możliwości zarządzania urządzeniem

Przełącznik TL-SG2216 jest urządzeniem łatwym w użytkowaniu i zarządzaniu. Oferuje wiele przyjaznych dla użytkownika możliwosci zarzadzania, takich jak intuicyjny graficzny interfejs użytkownika (GUI) obsługiwany poprzez przeglądarkę internetową oraz interfejs wiersza poleceń (CLI). Obsługa protokołów SNMP (v1/2/3) oraz RMON umożliwiają urządzeniu wysyłanie komunikatów o nieprzewidzianych zdarzeniach oraz monitoring statusu urządzenia.

Cechy:

  • Liczne funkcje konfiguracyjne warstwy drugiej
  • Obsługa protokołu dynamicznej agregacji portów - LACP
  • VLAN - 4096
  • STP/RSTP/MSTP
  • IGMP snooping
  • Funkcja QoS (Quality of Service)
  • 4 kolejki priorytetowania
  • Obsługa protokołu IEEE 802.1P
  • Obsługa protokołu DSCP
  • Funkcja ograniczania prędkości transmisji
  • Rozbudowane funkcje zabezpieczające
  • Obsługa funkcji Port security
  • Obsługa funkcji Storm control
  • Szyfrowanie SSH oraz SSL
  • Zarządzanie przez przeglądarkę internetową oraz wiersz poleceń (telnet)
  • SNMP v1/v2c/c3
  • RMON (grupy 1,2,3,9)

Specyfikacja:


CECHY SPRZĘTOWE
Standardy i protokoły IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z,
IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s,
IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1p
Porty 16 portów RJ45 10/100/1000Mb/s
(Auto negocjacja/Auto MDI/MDIX)
2 sloty combo SFP 100/1000Mb/s
Okablowanie sieciowe 10BASE-T: Kabel UTP kat. 3, 4 lub 5 (do 100m)
100BASE-TX/1000Base-T: Kabel UTP kat. 5, 5e, lub wyższej (do 100m)
100BASE-FX:MMF,SMF
1000BASE-X: MMF, SMF
Bezwentylatorowy Tak
Wymiary (SxGxW) 440*180*44 mm (17.3*7.1*1.7 cala)
Zasilanie 100~240VAC, 50/60Hz
Pobór prądu Maximum: 14.4W (220V/50Hz)
WYDAJNOŚĆ
Przepustowość 32Gb/s
Tablica adresów MAC 8192
Szybkość przekierowań pakietów 23.8Mp/s
Ramka Jumbo 10240 Bajtów
FUNKCJE OPROGRAMOWNIA
Funkcja Quality of Service Obsługa priorytetowania 802.1p CoS/DSCP
Obsługa 4 kolejek priorytetowania
Harmonogram kolejek: SP, WRR, SP+WRR
Ograniczanie prędkości transferu w oparciu o port/przepływ danych
Cechy przełącznika warstwy 2 IGMP Snooping V1/V2/V3
Agregacja portów - LACP (Do 6 grup agregacji obejmujących do 4 portów każda)
STP/RSTP/MSTP
Filtrowanie/ochrona BPDU
Ochrona TC/Root
Wykrywanie połączeń loopback
Kontrola przepływu 802.3x
Sieci VLAN Obsługa protokołu IEEE802.1Q, do 512 grup VLAN oraz 4096 identyfikatorów VID
Listy kontroli dostępu Filtrowanie pakietów oparte o źródłowe i docelowe adresy MAC (L2~L4)
Adres MAC, adres IP, porty TCP/UDP, standard 802.1p,
DSCP, VLAN ID.
Harmonogram filtrowania
Bezpieczeństwo transmisji SSH v1/v2
SSL v2/v3/TLSv1
Port Security
Broadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control
Zarządzanie Interfejs przeglądarki internetowej GUI, interfejs linii poleceń CLI
SNMP v1/v2c/v3, zgodne z publicznymi bibliotekami MIB i prywatnymi bibliotekami MIB TP-LINK
RMON (grupy 1, 2, 3, 9)
Monitorowanie CPU
Port Mirroring
Automatyczne ustawianie czasu: SNTP
Aktualizacja firmware: poprzez przeglądarkę internetową oraz TFTP
Diagnostyka: test VCT
Logi systemu, publiczne biblioteki MIB
INNE
Certyfikaty CE, FCC, RoHS
Zawartość opakowania TL-SG2216
Kabel zasilający
Instrukcja instalacji
Płyta CD
Zestaw elementów montażowych
Gumowe nóżki
Wymagania systemowe Microsoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, Vista™ lub Windows 7, MAC® OS, NetWare®, UNIX® lub Linux.
Środowisko pracy Dopuszczalna temperatura pracy: 0℃~40℃ (32℉~104℉);
Dopuszczalna temperatura przechowywania: -40℃~70℃ (-40℉~158℉)
Dopuszczalna wilgotność powietrza: 10%~90%, niekondensująca
Dopuszczalna wilgotność przechowywania: 5%~90%, niekondensująca

Gwarancja: 60 m-cy

Cechy produktu

Liczba portów 16
Rodzaj portów Gigabit
Funkcje dodatkowe Obudowa RACK
Port(y) SFP
Zarządzalny (Smart)

Pliki do pobrania

Karta katalogowa plik PDF, 525.00 KB
Podręcznik użytkownika plik PDF, 3.47 MB
Powrót
facebook

Powrót do zakupów Przejdź do koszyka
Zamknij

Powrót do zakupów Przejdź do koszyka